Протеински напиток во прав Додаток на исхрана co вкус на ванила 588 g

Протеински напиток во прав Додаток на исхрана co вкус на ванила слика на производот
SKU 2600

Преглед на производи

 

Зголемете го дневниот протеински внес со вкусниот Протеински напиток со вкус на ванила што се приготвува брзо и едноставно. Ако се користи како додаток во исхраната, една порција Протеински напиток содржи 15 g висококвалитетен протеин, 7 g јаглехидрати и 22 витамини и минерали и одговара за вегетаријанци. 

Измешајте го со вода и имате брз и хранлив протеински напиток. Или, измешан со вода, додајте го во омилениот шејк и ќе добиете вкусен напиток со додаден протеин.

 

Главни придобивки:

  • 15 g висококвалитетен протеин 
  • 7 g јаглехидрати
  • 22 витамини и минерали
  • Одговара за вегетаријанци

 

Препорачана употреба: 

Две супени лажици (28 g) од правот се мешаат со 250 ml ладна вода и се пие. Се пие по една порција на ден наутро или попладне за да ви помогне да го достигнете препорачаниот протеински внес. Овој производ треба да се користи како дел од урамнотежена и разновидна исхрана во рамките на здрав начин на живот.