Herbalife Nutrition здрав појадок и некој става чај од лимон во шолја

ПОЧНЕТЕ ГО ДЕНОТ ПРАВИЛНО

Урамнотежениот појадок на Herbalife Nutrition е вкусен, богат со хранливи материи и се приготвува многу брзо. Нашиот здрав, урамнотежен појадок на телото му ја дава енергијата што му е потребна наутро.

Herbalife Nutrition Формула 1 шејк со вкус на чоколадо во чаша и стаклени шишиња на сив послужавник

ВНЕСУВАЈТЕ ХРАНЛИВИ МАТЕРИИ

Урамнотежен оброк кога сте во движење: нашите Формула 1 шејкови како заменски оброци се направени од вегански состојки, не содржат глутен, одговараат за вегетаријанци и обезбедуваат повеќе од една третина од препорачаниот дневен внес за 25 витамини и минерали во една порција. Пробајте го Формула 1 шејкот со 8 неодоливи вкуса.

Шолји со Herbalife Nutrition чај со вкус на лимон и праска

ОСВЕЖЕТЕ СЕ

Освежете се со чаша Инстант растителен напиток со екстракти на чај, збогатен со зелен и црн чај. Овој нискокалоричен напиток што содржи кофеин се пие и топол и ладен. 

Бокал и чаша Herbalife Nutrition Растителен концентрат од алое напиток со листови алоја вера

ОДРЖУВАЈТЕ ЈА ХИДРАЦИЈАТА

Почнете го денот со чаша вкусен и освежителен Хербал Алое – Растителен концентрат од алое. Овој нискокалоричен напиток е збогатен со сок од алоја вера и е дизајниран за да ви помага да ја одржувате хидрацијата.