Инстант растителен напиток со екстракти на чај Додаток на исхрана со вкус на лимон 51 g

Инстант растителен напиток со екстракти на чај cо вкус на лимон слика на производот
SKU 180K

Преглед на производи

Современиот начин на живот понекогаш може да ни ја наруши рамнотежата, особено кога се обидуваме да водиме активен начин на живот. 

Разубавете си го денот со чаша Инстант растителен напиток со екстракти на чај со вкус на лимон. 

Вкусен напиток со додаден кофеин и билки. Инстант растителниот напиток со екстракти на чај е без додадени шеќери и без глутен. Направен е со засладувач од природен извор од листови стевиа. Може да се пие ладен или топол.

 

Главни придобивки:

  • 87,5 mg кофеин во една порција
  • Нискокалоричен, околу 6 калории во една порција
  • Одличен и кога се пие топол и кога се пие ладен
  • Содржи екстракти од лист од зелен и црн чај

 

Препорачана употреба: 

Половина кафена лажичка (1,7 g) се меша со 200-240 ml топла или ладна вода. Пијте по една или две чаши на ден.