Herbalife SKIN Смирувачки Гел за Чистење од Алоја 150 ml

Herbalife SKIN Смирувачки Гел за Чистење од Алоја   слика на производот
SKU 0765

Преглед на производи

 

Гелот за чистење збогатен со алоја нежно ги отстранува нечистотиите и шминката, а кожата ја хидрира, чисти и освежува. 

 

За нормална до сува кожа.

 

Главни придобивки:

  • Без додадени парабени
  • Без додадени сулфати 
  • Дерматолошки тестиран

 

Упатство за употреба:

Се нанесува на влажна кожа со нежни кружни движења. Лицето се плакне со млака вода и нежно се брише со тапкање. Потоа се нанесува тоник, серум и хидрантен крем. Се користи наутро и навечер.