Formula 1 Диететски производ, заменски оброк за регулирање на тежината со вкус на Strawberry Delight 550 g

Formula 1 Диететски производ, заменски оброк за регулирање на тежината со вкус на Strawberry Delight слика на производот
SKU 4463

Преглед на производи

 

Сакате здрав, вкусен и хранлив оброк што брзо се приготвува? Пробајте го Формула 1: првиот производ на Herbalife Nutrition.

Содржи состојки што одговараат за вегани и е богат со протеин што придонесува за зголемување на мускулната маса. 

Формула 1 шејкот содржи 25 витамини и минерали, растителни влакна и есенцијални микронутриенти и го има во неколку неодоливи вкуса.

Создаден е за ви ги задоволи потребите во однос на исхраната и начинот на живот. Формула 1 шејкот се приготвува лесно и има одличен кремаст вкус. 

Користете го секој ден како хранлив оброк. 

 

Главни придобивки:

  • Богат со протеин 
  • Без глутен 
  • Состојки што одговараат за вегани
  • Без вештачки бои 
  • Природна арома 
  • 25 витамини и минерали

 

Упатство за употреба:

Уживајте во Формула 1 шејкот секојдневно какохранлив оброк. Нежно  протресете ја кутијата пред секоја употреба бидејќи состојките може да се наталожат на дното на кутијата. Измешајте две супени лажици (26 g) од правот со 250 ml ладно полумасно млеко (1,5 % масленост). Производот користете го во рамките на урамнотежена и разновидна исхрана, како дел од здрав, активен начин на живот.

За регулирање на тежината: Тежината може да се намали со ограничување на калорискиот внес во исхраната во која наместо два класични оброци во денот ќе изедете два заменски оброци. Два оброци во денот заменете со вкусен шејк и изедете еден хранлив класичен оброк.

За одржување оптимална тежина: Исхрана со ограничен калориски внес во која наместо еден класичен оброк ќе изедете заменски оброк помага да го задржиме резултатот откако сме ја намалиле тежината. Еден класичен оброк во денот заменете со вкусен шејк и изедете два хранливи оброци. 

Постигнете ги своите цели во однос на калорискиот внес во текот на денот така што ќе внесувате и хранливи ужини.