Oat apple fibre Додаток на исхрана, Мешавина во прав врз база на растителни влакна за подготовка на напиток благ вкус на јаболко 204 g

Oat apple fibre Додаток на исхрана, Мешавина во прав врз база на растителни влакна за подготовка на напиток благ вкус на јаболко слика на производот
SKU 2554

Преглед на производи

 

Oat Apple Fibre е вкусен и едноставен начин да го зголемите дневниот внес на растителни влакна. Уникатен спој од растворливи и нерастворливи влакна, без вештачки засладувачи. Oat Apple Fibre содржи растителни влакна од 6 природни извори – јаболко, овес, пченка, цитрус, цикорија и соја. 

 

Главни придобивки:

  • 5 g растителни влакна во една порција
  • Нискокалоричен напиток – 18 калории во една порција
  • 6 извори на растителни влакна
  • Содржи растворливи и нерастворливи растителни влакна

 

Упатство за употреба: 

Измешајте 1 мерица (6,8 g) со 150 ml вода или додајте една лажица во вашиот омилен шејк и уживајте. Производот користете го во рамките на урамнотежена и разновидна исхрана, како дел од здрав активен начин на живот.