Herbalife24® Hydrate Додаток на исхрана, Некалоричен електролитски напиток за активни луѓе со вкус на портокал 20 кесички x 5,3 g

Herbalife24® Hydrate Додаток на исхрана, Некалоричен електролитски напиток за активни луѓе со вкус на портокал слика на производот
SKU 1433

Преглед на производи

Hydrate е додаток на исхрана, нискокалоричен напиток за спортисти за поголем внес на течности.

Со својот лесен вкус на портокал, Hydrate е совршено решение во кое може да уживате во текот на целиот ден.

Обезбедува витамини Б (Б1, Б2, пантотенска киселина и Б12) и витамин Ц, плус калциум и магнезиум, што придонесуваат за обезбедување на енергија за нормален метаболизам.

 

Главни придобивки:

  • Без вештачки бои
  • Без вештачки ароми
  • Без калории

 

Препорачана употреба: 

Турете 1 ќесичка (5,3 g) во 500 ml вода и убаво протресете. Се пие еднаш дневно по потреба. Овој производ треба да се користи како дел од урамнотежена и разновидна исхрана во рамките на здрав начин на живот.

Независна трета страна тестира примерок од серијата на производство на производите Herbalife24® за забранети супстанци. Повеќе информации може да прочитате на етикетата на производот.