Хербал Алое - Растителен концентрат од алое Додаток на исхрана со вкус на манго 473 ml

Хербал Алое - Растителен концентрат од алое Додаток на исхрана со вкус на манго слика на производот
SKU 1065

Преглед на производи

 

Нашиот Растителен концентрат од алое содржи 40% сок од алоја вера добиен од листовите на билката алоја вера. Алојата се екстрахира во студена постапка со што се добиваат состојки од алоја со највисок квалитет.

Растителниот концентрат од алое е вкусен и нискокалоричен напиток за подобра хидрација. Едноставно додајте го во вода и имате поздрава алтернатива на висококалоричните, безалкохолни пијалаци што содржат голема количина шеќер.

 

Дајте ѝ вкус на водата што ја пиете и освежете со овој напиток со вкус на манго.

Растителниот концентрат од алое го има и во оригинален вкус.

 

Главни придобивки:

  • Ниска енергетска вредност
  • Без шеќер
  • Без вештачки бои

 

Препорачана употреба:

Пред употреба добро да се протресе. 3 полни капачиња (15 ml) измешајте со 120 ml вода. За подготовка на 1 литар напиток со Растителен концентрат од aлое, во сад од литар, ставете 8 супени лажици (120 ml) од концентратот и надополнете го со вода. Неискористената приготвена порција чувајте ја во ладилник. Се препорачува да пиете до 3 порции дневно. Овој производ треба да се користи како дел од урамнотежена и разновидна исхрана во рамките на здрав начин на живот. 

Да се чува на ладно, суво место. По отворање да се чува во ладилник. Да се искористи во рок од 30 дена.