Herbalife SKIN Маска за Прочистување од Глина и Нане 120 ml

Herbalife SKIN Маска за Прочистување од Глина и Нане   слика на производот
SKU 0773

Преглед на производи

 

Оваа богата, кремаста маска на база на глина збогатена со нане ги измазнува порите и го ревитализира тенот.

 

За нормална до мрсна кожа.

 

Главни придобивки:

  • Без додадени парабени
  • Дерматолошки тестирана

 

Упатство за употреба:

Се нанесува по млеко за чистење. Оставете ја маската на лицето 5-10 минути, потоа исплакнете го лицето со млака вода и избришете го со тапкање. Потоа нанесете серум и хидрантен крем. Се користи 1 до 3 пати неделно, по потреба.