Herbalife SKIN Ексфолијант од Бобинки што Веднаш ја Прави Кожата Помазна 120 ml

Herbalife SKIN Ексфолијант од Бобинки што Веднаш ја Прави Кожата Помазна   слика на производот
SKU 0772

Преглед на производи

 

Ексфолијант со антиоксиданси и семки од бобинки што моментално ги отстранува мртвите клетки и кожата ја прави помазна и поубава. 

 

Главни придобивки:

  • Без додадени парабени
  • Без додадени сулфати
  • Дерматолошки тестиран

 

Упатство за употреба:

Се нанесува на влажна кожа со нежни кружни движења (избегнувајте го пределот околу очите). Лицето се плакне со млака вода и нежно се брише со тапкање. Потоа се нанесува тоник, серум и хидрантен крем. Се користи 1 до 3 пати неделно, по потреба.