Herbalife SKIN Освежителен Тоник од Билки 50 ml

Herbalife SKIN Освежителен Тоник од Билки  слика на производот
SKU 0767

Преглед на производи

 

Тоник на база на билки што ја хидрира, чисти и освежува кожата. Збогатен со алоја вера, со мирис на мандарина.

 

Главни придобивки:

  • Без додадени парабени
  • Не содржи алкохол
  • Дерматолошки тестиран

 

Упатство за употреба:

Се нанесува по млеко за чистење. Се капнува малку на лицето, а за подлабоко чистење може да се нанесе со памукче. Потоа се нанесува серум и хидрантен крем. Се користи наутро и навечер.