Herbalife SKIN Цитрусен Гел за Чистење и за Измазнување на Кожата 150 ml

Herbalife SKIN Цитрусен Гел за Чистење и за Измазнување на Кожата          слика на производот
SKU 0766

Преглед на производи

 

Зрната од јојоба во цитрусниот гел за чистење ја измазнуваат кожата и ги отстрануваат нечистотиите и шминката, а кожата ја прават чиста и ревитализирана.

 

За нормална до мрсна кожа.

 

Главни придобивки:

  • Без додадени парабени
  • Без додадени сулфати
  • Дерматолошки тестиран

 

Упатство за употреба: 

Се нанесува на влажна кожа со нежни кружни движења. Лицето се плакне со млака вода и нежно се брише со тапкање. Потоа се нанесува тоник, серум и хидрантен крем. Се користи наутро и навечер.