Инстант растителен напиток со екстракти на чај Додаток на исхрана со вкус на праска 50 g

Инстант растителен напиток со екстракти на чај Додаток на исхрана со вкус на праска слика на производот
SKU 0257

Преглед на производи

 

Современиот начин на живот понекогаш може да ни ја наруши рамнотежата, особено кога се обидуваме да водиме активен начин на живот. 

Освежете се со чаша Инстант растителен напиток со екстракти на чај со вкус на праска.

 

Вкусен, нискокалоричен, освежителен напиток, уникатен спој на оранжов пеко – традиционален црн чај и зелен чај со екстракти од цвет на малва, цвет на хибискус и семе од кардамон.

Нашиот зелен чај се екстрахира во вода за да се добие комплетниот спектар соединенија што се наоѓаат во него.

 

Дали ги имате пробано нашите други вкусови? Инстант растителниот напиток со екстракти на чај го има со природен вкус и со вкус на лимон.

 

Главни придобивки:

  • 85 mg кофеин во една порција*
  • Нискокалоричен, околу 6 калории во една порција
  • Одличен и кога се пие топол и кога се пие ладен
  • Содржи зелен и црн чај

 

Препорачана употреба: 

Половина кафена лажичка (околу 1,7 g) се меша со 200 - 250 ml топла или ладна вода. Овој производ треба да се користи како дел од урамнотежена и разновидна исхрана во рамките на здрав начин на живот.

 

*Се препорачува да не се надминува вкупниот дневен внес од 400 mg кофеин од кој било извор (200 mg за бремени жени или доилки).