Гурманска супа од домати Протеинска ужина 672 g

Гурманска супа од домати Протеинска ужина слика на производот
SKU 0155

Преглед на производи

 

Оваа топла ужина што брзо се приготвува обезбедува 8 пати повеќе протеин од обичната супа од домати*.  Богата со протеин што придонесува во одржување на мускулната маса

 

Главни придобивки:

  • Со растителни влакна на инулин
  • 104 kcal во порција
  • Богата со растителни влакна

 

Упатство за употреба: 

Гурманската супа од домати може да ја јадете во било кое време од денот. Измешајте 2½ супени лажици (32 g) со 200 ml врела вода. Доколку ја користите Herbalife Nutrition лажицата, употребете 2 големи и 2 мали полни лажици. Производот користете го во рамките на урамнотежена и разновидна исхрана, како дел од здрав активен начин на живот.

 

* Состав на храната; Агенција за стандарди на храна и Институт за испитување на храна во Обединетото Кралство, 2006 г .