Хербал Алое - Растителен концентрат од алое Додаток на исхрана 473 ml

Хербал Алое - Растителен концентрат од алое Додаток на исхрана слика на производот
SKU 0006

Преглед на производи

 

Нашиот Растителен концентрат од алое содржи 40% сок од алоја вера добиен од листовите на билката алоја вера. Алојата се екстрахира во студена постапка со што се добиваат состојки од алоја со највисок квалитет.

Растителниот концентрат од алое е вкусен и нискокалоричен напиток за подобра хидрација. Едноставно додајте го во вода и имате поздрава алтернатива на висококалоричните, безалкохолни пијалаци што содржат голема количина шеќер.

 

Кога ќе се додаде во вода или во друг ладен напиток, овој концентрат дава освежителна цитрусна нота.

Растителниот концентрат од алое го има и со вкус на манго. 

 

Главни придобивки:

  • Ниска енергетска вредност
  • Со додаток на природен вкус на лимон
  • Без вештачки бои 
  • Без вештачки засладувачи

 

Препорачана употреба:

Пред употреба добро да се протресе. 3 полни капачиња (15 ml) измешајте со 120 ml вода. За подготовка на 1 литар напиток со Растителен концентрат од aлое, во сад од литар, ставете 8 супени лажици (120 ml) од концентратот и надополнете го со вода. Неискористената приготвена порција чувајте ја во ладилник. Овој производ треба да се користи како дел од урамнотежена и разновидна исхрана во рамките на здрав начин на живот.